خرید ویلا در گیلان

نکات مهم در زمان خرید ویلا در شمال

برای خرید ویلا در گیلان نیاز به بررسی چند مورد است. خرید ویلا در گیلان به موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله می توان به موقعیت ویلا، معماری ویلا، مساحت ویلا، میزان بودجه و نوع ویلا و خرید از اشخاص و موسسه های معتبر، امکانات ویلا و بررسی همسایه های اطراف ویلا اشاره نمود. پس از بررسی این موارد می توانید نسبت به مهم ترین مورد سند ویلا، نحوه فروش اقساطی و پیش فروش بودن تحقیق نمایید.

1- تاثیر موقعیت جغرافیایی در خرید ویلا گیلان

یکی دیگر از مسائلی که در خرید ویلا گیلان مطرح است، بحث موقعیت جغرافیایی ویلا است. موقیعت جغرافیایی در واقع نشان دهنده ویو ویلا، نوع آب و هوا، میزان ارتفاع از سطح دریا، نوع کاربری ویلا، نحوه تردد و حمل و نقل، میزان امکانات رفاهی و دسترسی به مراکز مهم شهری، تفریحی، گردشگری و .. می باشد. بهترین موقعیت جغرافیایی یک ویلا می تواند به صورت زیر محاسبه شود:

  • ویو ویلا: معمولا با توجه به سلیقه تعیین می شود. اما موقعیت هایی وجود دارند که ویو ویلا شامل کوه و دریا و جنگل باشد.
  • معماری ویلا: معماری ویلا می تواند به دسته هایی چون فلت، دوپلکس و تریپلکس تقسیم شود. ویلاهای تریپلکس جزء مدرن ترین ویلاها هستند و قیمت بیشتری دارند. این ویلاها دارای ظرفیت و امکانات بیشتر است.
  • میزان ارتفاع از سطح دریا: این میزان ارتفاع مشخص کننده میزان سراشیبی و ارتفاع ویلا است. هر چه ارتفاع بیشتر باشد مسیر رفت و آمد سخت تر و ویو بهتری دارد.
  • دسترسی به مراکز مهم شهری: مراکز مهمی شهری و دسترسی به امکاناتی چون مرکز خرید، بیمارستان، جاذبه های گردشگری و … می باشد. هر چه دسترسی به موقعیت های مهم شهری بیشتر باشد ارزش مالی و سرمایه گذاری ویلا بیشتر می شود.
خرید ویلا

2- معماری ویلا را چکونه انتخاب کنیم؟

معماری و ساختمان ویلا می تواند در دکوراسیون و نمای داخلی و بیرونی ویلا تاثیر گذار باشد که به نحوی مشخص کننده میزان ارزش ویلا می باشد. معماری های فلت، دوپلکس و تریپلکس به ترتیب دارای ارزش بیشتر می باشند. معماری و نقشه ساخت ویلا می تواند مشخص کننده کیفیت مصالح به کار رفته در آن باشد. معمولا ویلاها با توجه به شرایط آب و هوایی از مصالح مرغوب استفاده می کنند.

نوع مصالح مشخص کننده مدت زمان عمر مفید ویلا در شمال می باشد. برای خرید ویلا در شمال می توانید به معماری ویلا نیز دقت نمایید. برخی از ویلا ها به صورت جنگلی، ساحلی، شیشه ای، رو بازو استتار شده طراحی و ساخته می شوند که به تبع با توجه به شرایط ویلا باید مورد بررسی قرار بگیرند.

خرید ویلا در گیلان

3- مساحت ویلا چه تاثیری در خرید ویلا دارد؟

یکی دیگر از ارکانی که برای خرید ویلا در گیلان حائز اهمیت است مساحت ویلا می باشد. هرچه مساحت زمین ویلا بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. ویلاهای گیلان معمولا دارای مساحت 400 تا 700 مترمربع هستند. از این میزان بین 300 تا 600 متر زیربنا ویلا ساخته است و مابقی برای پارکینگ و باغچه به کار می رود. بسیاری از ویلاها دارای زمینی هستند که برای باغچه، استخر، زمین تنیس و همچین آلاچیق و .. به کار می رود.

4- میزان بودجه و قیمت در خرید ویلا در گیلان

در بحث بودجه و میزان قیمت 2 مورد وجود دارد:

1- با توجه به میزان بودجه مد نظرتان ویلا را انتخاب کنید: برای خرید ویلا گیلان ابتدا میزان بودجه مورد نظر خود را مشخص می کنید و سپس اقدام به خرید ویلا می کنید.

2- ویلایی را انتخاب کنید و سپس راجع به میزان بودجه بررسی های لازم را انجام دهید: ابتدا ویلای مورد نظر را انتخاب می کنید و سپس با توجه به امکانات و معماری و دیگر ویژگی های مربوطه هزینه خرید ویلا را مورد بررسی قرار می دهید. برای خرید ویلا معمولا از روش اول استفاده می شود. برای مشاهده ویلاها هم می توانید چندین رنج قیمت و رنج مساحت و امکانات ویلا را مورد بررسی و بازدید قرار بدهید. ارزانترین ویلا و گرانترین ویلا را از ما در پاموج بخواهید.

بودجه مورد نیاز

5- بررسی سند ویلا

سند ویلا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای خرید ویلا در گیلان می توانید سند مادر، سند ششدانگ، سند محضری ویلا در گیلان را مورد بررسی قرار بدهید. داشتن سند برای ویلاها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چنانچه بخواهید به صورت دستی ویلا را از خریدار، بخرید بهتر است اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید تا از مشکلات احتمالی مربوط به سند ویلا خودداری نمایید.

6- از موسسه ها و اشخاص معتبر ویلا خریداری کنید

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی مانند اختلاف در سند، اختلاف در هزینه اعلام شده، اختلاف در امکانات ویلا و … بهتر است از موسسه ها و اشخاص معتبری همچون پاموج ویلا را خریداری کنید. برای انجام معامله ای درست و معتبر بهتر است از اشخاص عادی و فروشندگان و واسطه ها دوری کرده و صرفا توجه خود را معطوف به موسسه ها و اشخاص معتبر نمایید.

7- نحوه فروش و پیش فروش در خرید ویلا در گیلان

نحوه فروش ویلا در گیلان می تواند به صورت فروش ویلا ساخته شده یا به صورت پیش فروش باشد. در هر دو حالت نحوه پرداخت هزینه ویلا بسیار متفاوت است. معمولا در فروش ویلاهای ساخته شده با توجه به شرایط سند هزینه ویلا پرداخت می شود و عملیات انتقال سند در محضر و در موسسه معتبر همچون پاموج به صورت رسمی انچام می شود. همچنین اگر قصد خرید ویلاهای ساخته نشده دارید بهتر است از شرایط پرداخت و نحوه نجویل ویلاها اطمینان حاصل نمایید و سپس ویلا را خریداری کنید.

پیش فروش خانه و ویلاها در گیلان

برای ویلاهایی که به صورت پیش فروش ارائه می شوند و ساخت آنها به اتمام نرسیده است و هنوز سند ششدانگ ندارند، بهتر است مبلغ پیش پرداخت را طبق عقد قراردادی پرداخت نمایید و پس از اتمام ویلا و ارائه سند وجه را به صورت کامل پرداخت نمایید. در بحث سند ویلا دقت داشته باشید که نباید سند ویلا رهن بانک باشد یا با سند ویلا از جایی وام دریافت شده باشد. چنانچه سند در گرو بانک یا ارگانی دولتی باشد در خصوص اقامت در آن با مشکل مواجه خواهید شد. در مقاله انواع سند ویلاها میتوانید اطلاعات کاملتری کسب کنید.

پاموج همواره به ارائه اطلاعاتی دقیق در خصوص خرید ویلا در گیلان می پردازد و سعی می کند از هزینه های اضافی مبنی بر خسارات و اشتباهات ناشی از عدم آگاهی در خرید و فروش ویلا شمال جلوگیری نماید.

6 دیدگاه در “نکات مهم در زمان خرید ویلا در شمال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *