معماری ویلا شمال

معماری ویلا شمال

معماری ویلا شمال به جهت شرایط محیطی و اقلیمی از ویژگی های خاص و زیبایی برخوردار است. برخی از این ویژپی های شامل تعداد طبقات ویلا، نوع مصالح مورد استفاده در ویلا و همچنین نمای ویلا می باشد. در این مقاله به بررسی دقیق تر این موارد خواهیم پرداخت. برای خرید و فروش ویلا میتوانید با پاموج تماس بگیرید.

تاریخچه ساخت ویلاها

ویلا در واقع نوعی از خانه ها هستند که در ابتدا در روم باستان در چند طبقه ساخته می شد. از آن زمان ویلاهایی که در روم ساخته می شدند تحت عنوان ویلا رومی شهرت یافتند و در جهان طرفداران بسیاری کسب کرد. رفته رفته پس از سقوط امپراطوری روم باستان، این ویلاها به زمین هایی تجزیه شدند که مخصوص کشاورزی و مسکونی بود. در نهایت در قرون وسطا به صورت خانه های شیک و کاخ نشینی در چند طبقه در آمد که بسیار با شکوه بودند. امروزه ویلا مفهومی دیگر دارد و به معنای اقامتگاه های زیبا و به دور از دغدغه های شهری است. این ویلاها در حقیقت به چندین شیوه ساخته می شوند.

معماری ویلا شمال

انواع معماری ویلا شمال

ویلاها به لحاظ ساختار و معماری ها به سه صورت فلت، دوپلکس و تریپلکس تقسیم می شوند. با توجه به اینکه ویلاهای شمال در اراضی با مساحت بالا ساخته می شوند، پتانسیل این را دارند که با نماهای زیبا و دکوراسیون های مختلف طراحی و ساخته شوند. ویلاهای شمال به چندین صورت ساخته می شوند که مهم ترین آن ها فضاها و چشم انداز ها است. چشم اندازهای رو به دریا، رو به جنگل و رو به کوه از جمله مهم ترین چشم انداز های ویلا ها هستند. مقاله بهترین دکوراسیون های ویلایی در شمال میتواند منبع خوبی برای شما عزیزان باشد تا بهترین دکوراسیون ها را انتخاب کنید.

ویلاهای مدرن و سه بعدی

برای ساخت ویلاهای مدرن در شمال از پیشرفته ترین نرم افزارها استفاده می شود. معماران ما در یک محیط 3D سه بعدی به صورت مجازی نقشه ویلا را طراحی می کنند تا بتوانند زیباترین و خلاقانه ترین نقشه ساخت خانه ویلایی را طراحی کنند.این شیوه طراحی نقشه نه تنها بهتر است بلکه از شیوه معماران سنتی هم پر سرعت تر و ایمن تر است.

مهم ترین مزیت استفاده از نرم افزار ها این است که به عنوان مشتری ، دقیقاً می بینید که ویلای شما در داخل و خارج به چه صورت دیده خواهد شد.

واقعیت مجازی در ساخت ویلاهای مدرن شمال این امکان را می دهد که در ویلاهای خود قدم بزنید و حتی تغییرات مورد نظر خود را به صورت آنلاین اجرا نمایید.

معماری ویلا سه بعدی به این صورت است که نقشه ویلا در نرم افزار هایی چون 3dmax طراحی می شود و به تایید کارفرما می رسد. چنانچه بخواهید از ابتدا در شمال ویلا بسازید می توانید با ما در تماس باشید و از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با ما مشاوره داشته باشید. با کمک طرح های سه بعدی میزان هزینه قبل از پیاده سازی و اجرا مشخص خواهد شد. همچنین نمای داخلی و بیرونی ویلا به خوبی مشخص می شود و می توانید در آن قدم بزنید. همچنین قبل از اجرا و پیاده سازی با کمک نرم افزار می توانید بهینه سازی های مربوطه را انجام بدهید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

ویلاهای مدرن و سه بعدی

معماری ویلا دوپلکس

ویلاهای دوپلکس به گونه ای است که با توجه به شرایط محیطی و موقعیت جغرافیایی زمین مورد نظر به صورت دو طبقه ساخته می شوند. این معماری ها در واقع محبوب ترین معماری های ساخت ویلا هستند و کمک می کند به راحتی بتوانید ظرفیت ویلا را بالا ببرید و بر امکانات رفاهی ویلا بیفزایید. برای ساخت ویلاهای دوپلکس با توجه به امکانات و مساحت زمین میزان هزینه مشخص می شود. چنانچه بخواهید بهترین معماری ویلا دوپلکس در شمال را ببینیند می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید. از جمله ویژگی های معماری ویلا شمال دوپلکس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نحوه ساخت
 • نوع مصالح به کار رفته در ویلا
 • ایجاد چشن انداز دریا، جنگل و یا کوه
 • داشتن نمای استتار شده
 • ایجاد امکانات رفاهی نظیر سونا، جکوزی، باغچه، لابی، تراس، استخر های شیشه ای و..
 • ایجاد دیوارهای رو باز و شیشه ای
 • ایجاد سقف و کف کاذب
 • طراحی بهترین باغ مصنوعی داخل حیاط
ویلاهای دوبلکس

ویلاهای تریپلکس

ویلاهای تریپلکس مجموعه ویلاهایی هستند که به صورت سه طبقه ساخته می شوند و از معماری های زیبایی برخوردار هستند. برای طراحی و پیاده سازی این ویلاها هزینه بالایی نیاز است. اما ارزشی که همراه خود می اورد فوق العاده فزاینده خواهد بود. بهترین ویلا تریپلکس در شمال را از ما بخواهید. چهت مشاوره و معرفی ویلاهای تریپلکس شمال با تمام امکانات رفاهی می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید.

تاثیر نمای بیرونی در معماری ویلا شمال

معماری ویلا شمال عموما به ویژگی های فنی و نحوه ساخت ویلا مربوط است. با توجه به اینکه نمای بیرونی ویلا برای بسیاری از افراد پر اهمیت است هزینه اجاره ویلا شمال و هزینه خرید ویلا شمال گاهی از روی نمای بیرونی ویلا، تعیین می شود. چنانچه بخواهید بهترین ویلا شمال را اجاره کنید یا بخرید می توانید از طریق نمای بیرونی ویلا نیز برآورد هزینه نمایید. معمولا نماهای بیرونی ویلا به چند دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر است:

 • نمای سنگ شده
 • نمای شیشه ای
 • نمای استتار شده مانند استتار در میان پوشش گیاهی جنگلی
 • نمای چوبی
 • نمای آلومیونی و ترکیب سنگی و..

لذا اگر شما هم جزء دسته افرادی هستید که می خواهید ویلایی با بهترین نما را بخرید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید تا با کیفیت ترین ویلا را به شما معرفی کنیم.

معماری ویلا شمال

آیا شرایط محیطی در تعیین معماری ویلا شمال مهم است؟

با توجه به اینکه شرایط محیطی مشخص کننده نوع مصالح مصرفی در طراحی و ساخت ویلا است.بنابراین تاثیر به سزایی در ساختار و معماری ویلا دارد. ویلاهای شمال اکثرا به گونه ای ساخته می شوند که با شرایط محیطی بارانی و شرجی سازگار باشند و بتوانند وضعیت تهویه هوا خوبی داشته باشند. یا از دید و فضای باز کافی برخوردار باشند و یا نورپردازی مناسبی داشته باشند. بنابراین با توجه به شرایط محیطی و موقعیت جغرافیایی می توان نوع معماری ویلا را مشخص نمود. به تبع هزینه ساخت ویلا هم مشخص می شود و می توان به صورت دقیق تری برآورد هزینه داشت.

ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند اغلب از کیفیت مطلوب برخوردار هستند و می توانید دکوراسیون داخلی آنها را طبق نظر خود تغییر بدهید. هزینه تغییر دکوراسیون ویلا نسبت به هزینه تغییر معماری ویلا کمتر است. برای رزرو ویلای شمال با بهترین معماری و دکوراسیون می توانید با ما در تماس باشید.

2 دیدگاه در “معماری ویلا شمال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *