خرید زمین کشاورزی در گیلان

خرید زمین کشاورزی در گیلان

نکاتی که باید در هنگام خرید زمین کشاورزی به آن توجه نمود

خرید زمین کشاورزی در گیلان همیشه به صرفه بوده و هست و فرقی نمی کند زمین کشاورزی، باغی یا مسکونی و یا حتی املاک تجاری باشد. هر روز که می گذرد بر قیمت زمین افزوده می شود و امروزه به عنوان یک سرمایه گذاری عالی به حساب می آید و به جای اینکه پول خود را در بانک ها برای چند درصد ناچیز سود انباشته کنیم می توانیم به فکر یک سرمایه گذاری ایده آل برای خود باشیم.

همانطور که می دانید ارزش پول هر روز کمتر از دیروز می شود و پولی که پس انداز نموده ایم کم کم ارزش خود را از دست می دهد. پس بهتر است به جای اینکه پول را راکت در یک جا قرار دهیم آن را برای خرید زمین مصرف کنیم.

خرید زمین مزروعی همیشه مقرون به صرفه می باشد و می توان با یک مقدار پول، زمین کشاورزی با متراژهای بالا خریداری کرد و از طریق آن سود قابل توجهی را کسب نمود.

خرید زمین کشاورزی در گیلان

با پاموج همراه باشید تا بیشتر راجب این موضوع صحبت کنیم.

نکات هنگام خرید زمین کشاورزی

خریدن زمین کشاورزی در گیلان اگر با فکر و اندیشه صورت نپذیرد ممکن است باعث ضرر هنگفت برای فرد شود. منظور از این حرف چیست؟

باید بگوییم که هر زمین کشاورزی مناسب کشت و کار نمی باشد و آن محصول و سودی که مد نظر دارید را برایتان به بار نخواهد داشت.

اگر به فکر خرید زمین کشاورزی هستید بهتر است به این نکاتی که برایتان بازگو خو‌اهیم نمود توجه ویژه ایی داشته باشید.

خرید زمین کشاورزی در گیلان

۱_ هر زمین کشاورزی را انتخاب نکنید.

شاید پیش خود بگویید که چون زمین کشاورزی در شمال کشور بسیار است مطمئنٱ از نظر محصول دهی نیز با هم فرقی ندارند. اما باید بگوییم که همه زمین های کشاورزی در شمال کشور از نظر کشت مناسب نیستند و ممکن است آن سود قابل توجه که شما به دنبال آن هستید را نداشته باشند. مثلٱ زمین هایی که در پایه کوهها وجود دارند با زمین های جلگه ایی از نظر برداشت و سودهی محصول فرق می کنند.

۲_ توجه به شرایط آب و هوایی منطقه

حتمٱ به شرایط آب و هوایی منطقه ایی که می خواهید زمین کشاورزی خریداری کنید توجه نمایید. ببینید زمین مد نظر دارای چه شاخص هایی می باشد. شاخص هایی همچون: بارش میانگین منطقه، دمای هوای آنجا، ارتفاع از سطح دریا و… .

به عنوان نمونه اگر زمینی دارای کم آبی باشد نمی توان هر نوع کشتی را در آن انجام داد و کشت هایی که به آب کمتر احتیاج دارند قابل کشت در آن زمین هستند. اما باز هم آن طور که باید و شاید نمی توان به نحو احسنت از آن استفاده نمود.

خرید زمین در گیلان

۳_ بررسی جهت زمین زمین کشاورزی

حتمٱ هنگام خرید زمین کشاورزی در گیلان به جهت زمین دقت کنید. شاید پیش خود فکر کنید اصلٱ احتیاجی به دانستن آن نیست اما باید بگوییم که رشد و و پرورش محصولات به نور خورشید احتیاج دارد و وقتی تابندگی مناسب وجود داشته باشد زمین دارای محصول مرغوب، بسیار و با کیفیت خواهد بود.

به طور کلی زمنین هایی که برخلاف جهت خورشید شیب دارند نمی توانند از تمام نور خورشید نهایت استفاده را ببرند و در آخر هم بار محصول زمین نیز کم خواهد شد.

به عنوان نمونه زمین هایی که پشت به مشرق هستند دچار این مشکل می باشند و نور به طور کافی به زمین کشاورزی تابیده نمی شود.

خرید زمین کشاورزی در گیلان

۴_ توجه به شیب زمین کشاورزی

یکی از بحث های مهم در کشاورزی ضخامت خاک است. به همین دلیل زمین هایی که دارای شیب بالا هستند اصلٱ گزینه مناسبی برای کشاورزی نمی باشند. چون با هر مشکلی مثل شستن خاک، شیب خاک نیز کاسته و کم می شود و فرسایش خاک هم به مرور زمان بیشتر می گردد.

نکته

بهتر است بدانید در این نوع زمین ها، با هر بار شخم زدن سرعت فرسایش خاک بالا می رود و به مرور کم کم زمین کشاورزی تبدیل به یک زمین بایر و غیر قابل کشت می گردد.

پس با این صحبت ها، بهترین شیب برای زمین کشاورزی کمتر از ۸ درصد می باشد. مطمئن باشید با این انتخاب مشکل کمبود منابع خاک را نخواهید داشت.

زمین مزروعی

۵_ نزدیکی امکانات مورد نیاز به زمین

در خرید زمین کشاورزی در گیلان دقت کنید که امکانات رفاهی نزدیک زمین وجود داشته باشد. درست است که خرید زمین در جای دور از نظر هزینه مناسب است، اما ممکن است بعدها هر آن، احتیاج به آنها وجود داشته باشد و برای داشتن خدمات نیز بایستی هزینه اضافه پرداخت نمایید. خدماتی همچون: برق، مسیر عبور و مرور، وجود رودخانه و…

6_ بررسی نمودن منابع آبی برای خرید زمین کشاورزی در گیلان

یکی از موارد مهم در انتخاب و خریداری خرید زمین کشاورزی در گیلان وجود منابع آبی بر روی زمین می باشد.

به طور قطع زمین کشاورزی که منابع آبی مناسبی نداشته باشد اصلا مناسب کشاورزی نیست. منابع آبی شامل: رودخانه های بالا دست، چاه آب، جوی آب و… می باشد.

اینگونه بگوییم که درست است که رودخانه های فصلی برای آب دهی مزارع مناسب هستند اما با کمی تغییر در آب و هوا ممکن است رودخانه های فصلی دچار خشکید‌گی شوند و آبی برای مزارع به همراه نداشته باشند. به همین علت باید بدانید رودخانه هایی که در کنار زمین کشاورزی مورد نظر شما است به طور فصلی پر آب می شود یا اینکه همیشه دارای آب می باشد.

۷_ بررسی عمق خاک

برای بهترین خرید زمین کشاورزی در گیلان دانستن و یا بررسی نمودن عمق خاک می تواند مهم تلقی شود.

عمق خاک بسته به نوع کشتی که می خواهید در آن زمین انجام دهید مهم می باشد. به عنوان مثال: برای کاشت بوته، عمق خاک اگر کم باشد نیز مناسب است. اما برای کاشت درخت و نهال بایستی حتمٱ عمق خاک زیاد باشد.

خرید زمین کشاورزی در گیلان

۸_ توجه به جنس خاک

جنس خاک هم برای داشتن محصول پر بار مهم تلقی می شود. به طور کلی خاک به سه بخش: قلیایی، اسیدی و خنثی تقسیم می گردد.

و از بین این بخش خاک خنثی از هر نظر برای کشت انواع محصول مناسب می باشد.

اگر زمین کشاورزی شما دارای PH نامناسبی باشد برای تغییر خاک بایستی هزینه زیادی را متحمل شوید و به جای اینکه زمین کشاورزی باعث سود شما گردد باعث ضرر شما می شود.

۹_ سابقه زمین کشاورزی را دربیاورید

برای اینکه ببینید زمینی که می خواهید خریداری کنید مناسب است یا خیر حتمٱ از سابقه آن مطلعه شوید و برای اینکار می توانید سراغ همسایگان آن بروید و از پربار بودن یا مشکلاتی که ممکن است داشته باشد باخبر گردید.

خرید زمین کشاورزی در گیلان

۱۰_ شدت باد

کسانی که بیشتر برای سرمایه گذاری اقدام به خرید زمین کشاورزی در گیلان می نمایند بایستی به شدت بادی که ممکن است در هنگام محصول دهی زمین اتفاق بیافتد نیز واقف باشند. چون باد شدید باعث ایجاد مشکل برای کشت ها می شوند به خصوص برای کشت های ردیفی.

موارد بسیار دیگری نیز هستند که می توان به آنها توجه نمود. اما نکات مهمی که باید در هنگام خرید زمین کشاورزی به آن دقت فراوانی کرد همین ۱۰ نکته می باشد. البته این نکات بیشتر مختص به موقعیت زمین بوده و اگر مایل به خرید زمین شده‌اید بایستی به نکاتی که مربوط به «خرید زمین در گیلان» است توجه نمایید. و از افرادی که در این زمینه سابقه، تجربه و مورد اعتماد هستند کمک بگیرید.

امیدواریم توانسته باشیم با این مطالب کمک مناسبی به شما عزیزان کرده باشیم.

یک دیدگاه در “خرید زمین کشاورزی در گیلان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *