باید و نباید سرمایه گذاری در گیلان

 در این مطلب سعی داریم در مورد سرمایه گذاری در گیلان صحبت نماییم و باید و نبایدهای سرمایه گذاری در این استان را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر می خواهید در این استان سرمایه گذاری کنید بهتر است با پاموج همراه باشید.

بهترین روشی که باعث می شود تا پس انداز یا همان اندوخته خود را بیشتر نماییم سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری امروزه در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است اما این رواج گاهی به علت نداشتن تجربه و اطلاعات کافی ممکن است باعث ضرر فرد گردد و کسی که شم اقتصادی نداشته باشد ممکن است ضرر هنگفت و جبران ناپذیری کند.

هر شهر ممکن است منبع سرمایه گذاری باشد اما بایستی دانست که چگونه در آن شهر سرمایه گذاری نمود. کشور ما، ایران هم دارای شهرها و استانهایی است که می توان در زمینه سرمایه گذاری به آن فکر نمود. مثلٱ: اصفهان، کاشان، کیش، مشهد، گیلان و….

وقتی به درستی بدانیم که چگونه می خواهیم سرمایه گذاری کنیم مطمئنٱ دنبال راهکار درست می رویم. درست است که سرمایه گذاری یک کار ریسک پذیر است اما می توان با هوش و تحقیقات بهترین را برای سرمایه گذاری انتخاب نمود.

سرمایه گذاری در گیلان

بهترین سرمایه گذاری در گیلان

گیلان منبع بزرگی از سرمایه گذاری می باشد منبعی همچون: دریا و ماهیان، کوهها و جنگلهای چشم گیر، زمین های مسکونی در دل طبیعت، مزارع و شالیزار های برنج، باغات سرسبز و پر از میوه، صنایع دستی بی نظیر، میراث فرهنگی و…

اما در بین اینها می توان گفت سرمایه گذاری بر روی زمین یک انتخاب عالی و تا حدی بدون ریسک به حساب می آید.

به عنوان نمونه سرمایه گذاری در کشاورزی یا ماهیان به فصل خاص تعلق دارد و در تمام فصول نمی توان از آن بهره یا سود برد. اما در رابطه با زمین و ملک باید گفت به دلیل گردشگری بودن این استان می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای فرد تلقی گردد.

امروزه وجود توریسم و گردشگران بی شمار در گیلان باعث شده تا قیمت زمین هر روز نسبت به روزهای قبل افزایش چشمگیری پیدا نماید و چند درصد بر روی قیمت ملک و زمین آورده شود. فرقی نمی کند تابستان باشد یا زمستان شهرها و روستاهای گیلان همیشه در بردارنده و میزبان گردشگران و توریسم ها هستند.

کافی است یک ملک ویلایی در یکی از شهرهای گیلان داشته باشید تا سود قابل توجهی را در زندگی خود تجربه نمایید.

چرا بهتر است که ویلا در گیلان بخریم؟

یکی از خواسته هایی که گردشگران دارند این است که چند روزی را کنار دریا یا در جنگل و ییلاقاتی که در اطراف گیلان هستند زندگی نمایند و حس زیبای زندگی در طبیعت را از از دل و جان حس کنند. پس می توان گفت که خرید زمین یا ملک در این دو منطقه می تواند بسیار در سرمایه گذاری مناسب و پرسود باشد. پس می توان برای سرمایه گذاری در گیلان ، به خرید و فروش یا اجاره ملک توجه نمود.

اما خوب بحث ما راجب سرمایه گذاری بر روی خانه های ویلایی نیست و مد نظر ما سرمایه گذاری بر روی زمین در گیلان است.

اما برای خرید زمین و حتی ویلا در گیلان باید چه نکاتی را مدنظر قرار داد؟

نکات مهم در سرمایه گذاری در گیلان

اگر تصمیم خود را در زمینه سرمایه گذاری در گیلان گرفته اید بهتر است حتمٱ به این نکات توجه نمایید.

۱_ بهترین زمان سرمایه گذاری را انتخاب نمایید.

منظور زمانی که قیمت ها به تعادل خود رسیده باشند.

۲_ یک برآورد هزینه داشته باشید.

به بررسی قیمت زمین در مکان های مختلف بپردازید و به رشد قیمت آنان توجه کنید.

۳_ موقعیت زمین را بسنجید.

چون در حال سرمایه گذاری هستید زمینی که گردشگر پذیر است یا در آینده قیمت عالی پیدا می کند را انتخاب نمایید.

مزایای خرید زمین نسبت به ویلا

از مزایایی که خرید زمین نسبت به خرید ویلا و یا آپارتمان دارد می توان به این موارد اشاره نمود:

_ پولی که صرف خرید ویلا می شود را می توان برای خرید زمین آن هم به متراژ بالاتر هزینه نمود.

_ هر زمانی که بخواهید می توانید نسبت به سلیقه خود اقدام به ساخت و ساز کنید.

_ قیمت زمین هر روز بر آن افزوده می شود اما خانه های ویلایی یا آپارتمان دارای سن بنا می باشند و به مرور گذشت سالیان فرسوده می گردند و فقط قیمت زمینشان ارزش دار خواهد بود.

_ برای تعمیر و نگهداری خانه بایستی هر ساله هزینه ایی در نظر گرفته شود. اما در رابطه با زمین اینگونه نیست و تا زمانی که احتیاج نداشته باشید لازم به ساخت‌و ساز ندارد و هر ساله هم افزایش قیمت پیدا می کند بدون اینکه خرج اضافه ایی را برای شما در بر داشته باشد.

نکات مهم قبل از خرید زمین در گیلان

اگر مایل به سرمایه گذاری در گیلان شده اید بهتر است حتمٱ قبل از خرید زمین به این نکات توجه کنید. درست است که گیلانی ها مردمان مهمان نواز و پاکی هستند اما هستند افرادی که خود را در قابل گیلانی ها جای داده و اقدام به سو استفاده و کلاهبرداری نمایند.

 در هر کجای کشور هم بخواهید زمین یا هر چیز دیگر خریداری نمایید بهتر است با دقت فراوان و با تحقیقات درست صورت پذیرد تا بعدها افسوس بر جای نماند.

۱_ پیدا کردن یک مشاور املاک مورد اعتماد می تواند خیالتان را از هر جهت راحت سازد. بهتر است بدانید هر مشاور املاکی دارای یک مجوز از طرف اتحادیه‌ی مشاورین املاک می باشد. یکی از روش های اعتماد به مشاورین املاک مدت زمان کار کردن آنها است آنهایی که با سابقه در این زمینه باشند قابل اطمینان تر از سایر مشاور املاکی های تازه تاسیس هستند.

۲_ وقتی که زمین را انتخاب نمودید از هویت اصلی فروشنده مطمئن شوید و اطمینان پیدا کنید که سند زمین به نام شخص مورد نظر می باشد.

۳_ هر زمین یا ملکی دارای یک کد ده رقمی منحصر به فرد بوده و در سند درج می گردد. پس بهتر است حتمٱ تاییدیه کد ده رقمی را از فروشنده بخواهید تا از اداره پست دریافت کند.

نکته

این کد ده رقمی یا همان کد پستی مبنای تنظیم مبایعه نامه می باشد.

۴_ هیچ وقت قولنامه یا مبایعه‌نامه ای را که در هنگام خرید نمودن زمین در بنگاه آن هم به صورت دستی تکمیل می گردد، به عنوان مستندات معامله قبول ننمایید. چون وجه قانونی به هیچ وجه ندارد. پس، بنگاه موظف می باشد مبایعه‌نامه را در برگه‌های مخصوص اتحادیه املاک پرینت بگیرد و کد رهگیری را به شما بدهد.

۵_ همچنین مبایعه نامه پرینت شده باید دارای هولوگرام اتحادیه باشد و مشخصات بنگاه نیز در آن معلوم و مشخص گردد.

۶_ صادر کردن کد رهگیری هیچ هزینه‌ای را در بر ندارد و بنگاه حق گرفتن هزینه اضافه را از خریدار ندارد.

سخن آخر

اگر به این نکات مهم که در بالا بیان نمودیم اهمیئت دهید مطمئنٱ یک خرید بی دردسر و شیرین خواهید داشت.

به هر حال با توجه به گفته هایمان شما به راحتی می توانید یک زمین عالی برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و از سود آن بهره ببرید. نرخ قیمت در نواحی مختلف گیلان بسیار متغیر است و همین موضوع موجب میشود تا شما با هر بودجه ای بتوانید زمین مناسب خود را پیدا نموده و خریداری نمایید.

با توجه به توضیحاتی که گفتیم، می بینیم که سرمایه گذاری در گیلان اتفاق بدی نیست و بلکه می تواند بهترین انتخاب برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری در گیلان هستند باشد. پس تا دیر نشده از فرصت ها نهایت استفاده را ببرید.

یک دیدگاه در “باید و نباید سرمایه گذاری در گیلان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *